hook-e: Nooit meer een vieze laadkabel met de hook-e

De hook-e is een kunststof haak, die om de laadstekker geklemd wordt en waar je de laadkabel tijdens het laden aan ophangt.

Het is het ideale aflevercadeau bij een nieuwe elektrische auto én de oplossing voor een hoop praktische laadproblemen. Joeri van Dam, bekend als mede-auteur van het EV-Jaarboek, is enthousiast over de hook-e. Duurzaam, handig, opvallend en gewoon leuk.

De hook-e lijkt op het eerste gezicht een bescheiden gadget. Het is een kunststof haak, die om de laadstekker geklemd wordt en waar je de laadkabel tijdens het laden aan ophangt. Dat maakt de hook-e tot een echt ei van Columbus, want deze schijnbaar eenvoudige haak lost diverse praktische problemen op. Joeri van Dam schetst het plaatje, zeer herkenbaar voor berijders van een EV of PHEV. “De laadkabel is meestal te lang en ligt dan bij het opladen op straat. Hij wordt smerig, voorbijgangers kunnen erover struikelen en de kabel kan beschadigen. Door de overtollige kabel om de haak te wikkelen blijft die schoon en veilig van de grond.” Bijkomend voordeel is dat je de kabel sneller aangesloten hebt. Bovendien wordt de kabel na gebruik in zijn geheel op de haak gewikkeld en blijft dan keurig als een klos in de kofferbak blijft liggen. Geen ‘kabelspaghetti’ meer in je kofferbak.

Duurzaam

De haak hangt aan de kleinere stekker van de laadkabel, de kant van de laadpaal. Je weet dus direct welke stekker in de laadpaal gestoken moet worden. Echt slim en uniek is dat de hook-e in het midden kan draaien. Daardoor hangt de kabel altijd op de juiste wijze aan de laadpaal en ligt hij altijd mooi vlak in de kofferbak. Maar wil je de hook-e verpakken of versturen, dan maak je de haak plat en past die in een eenvoudig brievenbuspakketje. De hook-e is dan ook eenvoudig en goedkoop te versturen, in de meegeleverde kartonnen verpakking. Het design daarvan is simplistisch, om het duurzame karakter van de hook-e te benadrukken. “Die duurzaamheid zit overal in”, stelt Van Dam. “Van productie en verpakking tot aan verzending. De hook-e zelf is voor 70 procent gemaakt van gerecyled plastic. En dat polypropyleen is na afloop weer volledig te recyclen.”

Van een hook-e heb je jaren plezier!

Het perfecte aflevercadeau

De hook-e is voor 39,95 euro te koop voor particulieren. Maar B2B is hij veel goedkoper, belooft Van Dam. Hij ziet grote mogelijkheden voor dealers, dealerholdings of leasemaatschappijen die de hook-e als aflevercadeau aan kopers van een EV of PHEV kunnen geven. Het is mogelijk om een sticker van het eigen bedrijf op de verpakking te plakken, maar de hook-e is in grote oplagen ook volledig passend te maken bij dealerholding of leasemaatschappij. Op bestelling is elke kleur leverbaar en de bedrijfsnaam kan zelfs in het gietwerk worden aangebracht, legt Joeri van Dam uit. “En daarna geef je elke keer bij het laden weer opnieuw je visitekaartje af.”

The post hook-e: Nooit meer een vieze laadkabel met de hook-e first appeared on Automotive Online.

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *